Diagnostyka niepłodności - leczenie niepłodnościMamy przyjemność zaprosić Państwa do części naszej Poradni zajmującej się diagnostyką leczeniem niepłodności, która została stworzona by pomóc wszystkim parom, które z różnych powodów nie mogą posiadać własnego potomstwa. Naszym najważniejszym zadaniem jest wsparcie Państwa w realizacji tego pięknego marzenia jakim jest bycie mamą i tatą.

Poradnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. Chcemy Państwu zaproponować diagnostykę i leczenie kobiet na najwyższym poziomie, zajmujemy się również szeroko rozumianą niepłodnością męską.

Dzięki współpracy z WIRTUALNYGABINET24.PL dajemy Państwu także możliwość przeprowadzania konsultacji online z naszymi specjalistami. Klikając niebieski przycisk "rozpocznij konsultacje" umieszczony poniżej mogą się Państwo skonsultować z wybranym przez siebie specjalistą bez wychodzenia z domu lub w nagłych przypadkach. System umożliwia także załączanie wyników badań oraz bezpieczne archiwum danych pozwalające na wgląd do swojej dokumentacji medycznej."

W skład naszego zespołu zajmującego się w szczególności zagadnieniem niepłodności wchodzą:

Zarezerwuj konsultację

dr n.med. Wojciech Pabian : ginekolog – położnik, androlog

dr n.med. Krystyna Skamla : ginekolog – położnik

dr n.med. Beata Tomaszewska : ginekolog - położnik

dr n. med. Sylwia Tabor : endokrynolog

lek. med. Bartłomiej Golański : ginekolog – położnik
Zarezerwuj konsultację

dr n.med. Marcin Mika : ginekolog – położnik
Zarezerwuj konsultację

lek. med. Zofia Wasiniewska : ginekolog – położnik
 

mgr. inż. Karolina Gabryś : biotechnolog (badania nasienia)

Małgorzata Żuk : mgr pielęgniarstwa, położna dyplomowana

Kinga Wójcik : położna dyplomowana

Anna Herdzik : diagnosta laboratoryjny (badania nasienia)


Diagnostyka i leczenie niepłodności wymagają pracy całego zespołu naszego Centrum do którego należą:
Lekarze:
dr Bartłomiej Golański, dr Zofia Wasiniewska, dr Anna Deszyńska, dr Jerzy Jakubowski, dr Marcin Mika oraz
Położne:
Dorota Kopińska (Starsza Położna Dyplomowana), Bogusława Zielińska (Licencjonowana Położna, Spec. Pielęgniarstwa Ginekologicznego), Mirosława Kujawa (Licencjonowana Położna, Spec. Pielęgniarstwa Położniczego), mgr Angelika Burgknap - Rumian (Położna Dyplomowana).

Badania specjalistyczne w diagnostyce niepłodności:

Aby każda para mogła skorzystać z najbardziej korzystnej dla siebie strategii diagnostyki i leczenia oferujemy:
  • wizyty i konsultacje ginekologiczne, andrologiczne i endokrynologiczne
  • badania ultrasonograficzne
  • monitorowanie cyklu owulacyjnego
  • badania drożności jajowodów
  • badania nasienia

Poniżej przedstawiamy krótki opis stosowanych metod. Więcej informacji uzyskacie Państwo odwiedzając nasze centrum.

Wizyty i konsultacje ginekologiczne, andrologiczne i endokrynologiczne

- w czasie wizyt oprócz dokładnie zebranego wywiadu, przeglądniemy wyniki dotychczasowych badań i zebraną dokumentację medyczną. Dokonamy wstępnej oceny Państwa zdrowia i zaplanujemy wspólnie z Państwem dalszy przebieg diagnostyki i ewentualnego leczenia. W tym celu zapewne zaproponujemy badanie ginekologiczne, wykonanie cytologii, ewentualne pobranie posiewów mikrobiologicznych oraz co staje się dzisiaj niezastąpione zaproponujemy wykonanie badania USG ginekologicznego, ciążowego i/lub badania piersi . Oczywiście nie wszystkie te badania należy wykonać od razu, a jedynie wtedy gdy zebrany z Państwem wywiad i wspólna rozmowa będą wskazywały na taką konieczność. Pragniemy zapewnić, że do każdej naszej Pacjentki i Pacjenta podchodzimy z ogromną delikatnością i wrażliwością starając się aby badania była dla Państwa jak najmniej krępujące i bezbolesne.

Badania ultrasonograficzne

- stanowią podstawę diagnostyki praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. W diagnostyce niepłodności jest to szczególnie ważne ze względu na potrzebę oceny prawidłowości narządu rodnego kobiety, na wielokrotnie pomocną ocenę przebiegu cyklu tak zwany monitoring cyklu w USG, a u mężczyzn wykonujemy USG jąder. Nasi lekarze posiadają cenne certyfikaty i długoletnią praktykę kliniczną. Badania USG wykonywane są na światowej klasy sprzęcie marki General Electric ( GE ) takich jak Voluson 730 Expert ( 3 D / 4 D ) oraz Logiq P5. Szczegółowy opis wszystkich wykonywanych u nas badań ultrasonograficznych znajdziecie Państwo w dziale pracownia USG.

Monitorowanie cyklu w USG

- ultrasonograficzne monitorowanie cyklu służy ocenie powiększania się pęcherzyków dojrzewających w jajnikach oraz monitorowaniu przyrostu grubości błony śluzowej jamy macicy – endometrium. Celem badania jest stwierdzenie owulacji- pęknięcia pęcherzyka Graffa, który uwalnia komórkę jajową. Praktycznie polega to na wykonaniu cyklu badań ultrasonograficznych głowicą dopochwową zaczynając od 10 dnia cyklu i powtarzając to badanie co 3-4 dni, aż do chwili stwierdzenia owulacji. Monitorowanie cyklu stosujemy jako badanie diagnostyczne w cyklach naturalnych lub w wypadku cyklów stymulowanych farmakologicznie, aby przewidzieć optymalny moment współżycia.

Badania drożności jajowodów

- badanie sonohisterosalpingograficzne (sono-HSG) - umożliwia ocenę drożności jajowodów, kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody ,niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej (endometrium) - istnienie przerostu, polipów, zrostów wewnątrzmacicznych. Badanie wykonywane jest w pierwszym tygodniu po miesiączce (po całkowitym ustąpieniu krwawienia i plamienia). Do wykonania badania drożności jajowodów konieczne są: cytologia (wykonana w ostatnim roku), biologia pochwy, badania w kierunku Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum oraz Chlamydia trachomatis (wykonane przed upływem 2 m-cy). W przypadku nieregularnych miesiączek przed badaniem należy wykonać test ciążowy.

Badania nasienia

- jest podstawowym elementem diagnostyki niepłodności męskiej. W naszym centrum wykonujemy kompleksowe badania nasienia, więcej informacji na ten temat można znaleźć w dziale badania nasienia

Zobacz najczęściej zadawane pytania związane z tematyką diagnostyki i leczenie niepłodności -> Diagnostyka i leczenie niepłodności najczęściej zadawane pytania

androlog Kraków, niepłodność Kraków, cytologia, hpv, usg genetyczne Kraków, badanie nasienia Kraków, drożność jajowodów, badania krwi i moczu

^ wróć do góry ^